Zavolejte : +420 731 562 943

Outdoorové aktivity

Home  >>  Outdoorové aktivity

Klikni: Průvodce aktivitami v okolí – historické zajímavosti, cyklotrasy, ski areály – ceskehory.cz

V okolí ubytování naleznete nepřeberné množství nabídek k aktivnímu trávení vašeho volného času v létě i v zimě.

Záliv Stara Morawa (PL) – přírodní minerální koupaliště nedaleko chalupy, atrakce pro děti i dospělé, pláže, občerstvení.

Záliv Stara Morawa

Tenisové a víceúčelové hřiště v Hynčicích

Tenis

Mapa aktivit – turistická oblast Králický sněžník

Tenisový kurt a sportovní areál ve Starém městě

Ve Starém Městě se nachází v roce 2010 nově vybudovaný sportovní areál, kde najdou zájemci hřiště na minigolf, víceúčelový kurt na košíkovou, tenis, volejbal, či další sporty, dále pak stoly na stolní tenis, dětský koutek a také stánek s občerstvením.

Turistická oblast Králický Sněžník 

je protkána množstvím tras pro pěší turisty, cyklisty, na své si přijdou i jezdci na koni a za příznivých podmínek i vodáci. Vedle tras můžete využít také zajímavé tipy na programy. Z bohaté nabídky si vybere každý, a pokud budete chtít, můžete si sestavit svůj vlastní itinerář na míru pomocí funkce Můj TIP.

Rádi bychom vás provedli panenskou přírodou masivu Králického Sněžníku, Jeřábu, Bukové hory a Suchého vrchu. Chceme vám ukázat místa, jako jsou pohraniční pevnosti, poutní areál Hora Matky Boží nebo městská památková zóna Králíky, která vyprávějí pozoruhodné příběhy o zdejších lidech, jejich touhách, odvaze i zručnosti. Nabídneme vám špetku poučení, trochu pohybu na zdravém vzduchu, něco vzrušení, ale hlavně spoustu volnosti. Jen s tou se dá objevovat nové a dojít z podzemí až k nebesům.

Přejeme vám příjemné putování!

Virtuální turistické a cyklistické a lyžařské stezky v okolí areálu Kraličák s využívající prvků GEOCACHINGU a QR, nebo BEE TAGG kódů

…nápady na výlety!

Hřebčín Chrastice

Jeden z největších privátních chovů kladrubského koně na Moravě se nachází v malebném kraji Jeseníků, nedaleko Starého Města pod Sněžníkem, v obci Chrastice. Počátky hřebčína jsou spojeny s rokem 2000, kdy bylo pořízeno stádo 19 koní starokladrubského vraníka. Do října roku 2013 byl chov umístěn přímo ve Starém Městě, v ulici Chrastická č.p.138. V současné době užíváme bývalou zemědělskou farmu v Chrasticích.

  • krátkodobé ustájení (turistika na koni, dovolená s vlastním koněm)
  • vyjížďky v sedle i v kočáře
  • výuka jízdy na koni
  • prohlídky areálu s doprovodem
  • praxe pro studenty

Areál Kraličák

Cyklistika – turistická oblast Staroměstsko, jehož je moderní areál Kraličák největším centrem, je mimo zimní sezónu oblíbenou a vyhledávanou destinací nejen bikových nadšenců, ale i cykloturistů.

Turistika – námětů k procházkám po okolí není nikdy dost. U nás jich ale opravdu dost je. Ať už se vydáte jakýmkoliv směrem, budete nadšeni okolní přírodou.

Začněme nejprve prostým výčtem barevně značených tras. Žlutá turistická trasa KČT vede ze Stříbrnic po staré německé cestě k chatě Ludmila a navazuje dále po červené k vrcholu Králického Sněžníku. Modrá turistická trasa KČT začíná na chatě Návrší, vede nad Stříbrnicemi, přes Hynčice, Bystřiny, Cibulku a Vysokou a končí na točně na Vojtíškově. Zelená turistická trasa KČT odbočuje nad Hynčicemi ve směru na Návrší z vojenské cesty doleva a končí na vyhlídce na Padesátkách nad Hynčicemi.

A nyní si vychutnejte několik zajímavých typů na pěší túry, které je vesměs možné absolvovat i na horském kole či s holemi pro Nordic walking. Cesta k pramenům Moravy, Vojenské opevnění na Sušině, Pivovarnické muzeum v Hanušovicích, Kaple Nejsvětější Trojice na Vysoké, Kladské sedlo

Kraličák pod sedlem

Toužíte-li zažít pohled na přírodu v okolí našeho střediska ze sedla koně, nic vám nebrání. Naberte odvahu a dopřejte si zážitek, který stojí za to. Okruh vyjížděk na koních je veden kolem areálu Kraličák.

Vyjížďka trvá přibližně 1 hodinu a během této doby se projede trasa v délce asi 5km. Zájemce o vyjížďky na našich koních se může domluvit také na individuální trase, a to vždy předem po domluvě.

Kontakt: Květa Wiesnerová na telefonu 608 75 54 32 nebo na emailu info@mujkralicak.cz .

Cyklotoulky

Stránka pro fanoušky cestování, turistiky a cykloturistiky. Šlápněte na to s náma!