Zavolejte : +420 724 580 563

O nás

Home  >>  O nás

Chalupa Pod lípou se nachází v malebném prostředí panenské přírody Jeseníků v podhůří Králického Sněžníku. Okolí chalupy je ideálním místem pro relaxaci v přírodě, terasy, atrium a několik posezení nabízí hostům jednotlivých apartmánů v soukromí trávit volný čas. Hosté mají k dispozici dvě ohniště, udírnu, gril a zahradní nábytek.

V  zimě  se mohou věnovat zimním sportům v sousedících Hynčicích pod Sušinou v lyžařském areálu Králičák (snow park, sjezdové lyžování, upravené trasy na běžky). V nedalekém okolí se nachází 7 lyžařských areálů. Přímo z chalupy mohou hosté vyjet na běžkách do zimní přírody.

V létě nabízíme možnost rybaření v rybníku naproti chalupy a pstruhovém potoku, jízdu na koních v Hřebčinci Chrastice a hosté se mohou věnovat i dalším outdoorovým aktivitám a v okolních lesích propadnout vášni houbaření. Na výlety si mohou zvolit více či méně náročné turistické a cyklistické trasy.

Chalupa byla jedním z prvních stavení v obci Chrastice, jsou zachovány původní architektonické prvky starých domů nacházejících se v Jeseníkách. Dominantou je i lípa, která má přibližně 250 roků. Objekt se nachází na začátku, tedy mimo hlavní část vesnice, asi 250 m od železniční zastávky. Stavení je situováno nad potokem s výhledem na okolní kopce, les a rybník. Umístění objektu zaručuje hostům pobyt v relativním soukromí. Vyrušit je mohou jen srny pasoucí se hned u chalupy a lasice hranostaj, která zvolila ubytování v kamenné zídce za atriem. V létě na pastvině na kopci uvidíte krávy s telaty.